نغمه ای از آتش و یخ برای طرفداران بازی تاج وتخت

کتاب های نغمه ای از آتش و یخ که با عنوان تاج و تخت بر سر زبان ها افتاده است؛ مجموعه ای از کتاب های بسیار جذاب و خواندنی هستند که این کتاب ها را با سری مجموعه فیلم گیم آف ترونز می شناسید که طرفداران زیادی هم دارد. در این مجموعه با داستان هایی فانتزی رو به رو می شویم که در دنیایی خیالی اتفاق می افتند و در کل شاهد نبردی هستیم که  بین اشرافان سرزمین برای به دست آوردن و حفظ تخت آهنین صورت می گیرد. نویسنده کتاب های این مجموعه شخصی به نام جرج.آر.آر مارتین است.

بازی تاج و تخت از مجموعه نغمه ای از آتش و یخ

اولین جلد از مجموعه نغمه ای از آتش و یخ ، کتاب های مشهور بازی تاج و تخت هستند که در سه قسمت روایت شده اند. این کتاب ها از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز هستند و به زبان های زیادی ترجمه شده اند. داستانی که در این کتاب ها اتفاق می افتد در سرزمینی خیالی واقع در آمریکای جنوبی می گذرد و مربوط به دوازده هزار سال پیش است. در این داستان هفت ملت وجود دارند که با هم پیمان اتحاد می بندند و به جنگ می روند و در این جنگ ها گاه پیروز هستند و گاه شکست خورده و مغبون. سرزمینی که این ماجراها را در دل خود می آفریند وستروس نام دارد. در قسمتی از این ماجرا دیوار بلندی قرار دارد که در شمالی ترین نقطه سرزمین وستروس است که نگهبانان شب باید از آن دیوار محافظت کنند. در آن طرف دیوار اقلیم هفت پادشاه قرار دارد و این طرف دیوار سرزمین موجوداتی ترسناک و رازآلود که وایت واکر نام دارند و موجوداتی وحشی هستند. دنیای این موجودات وحشی خوفناک و پر از راز و رمز است.

نبرد پادشاهان در مجموعه نغمه ای از آتش و یخ

نبرد پادشاهان دومین جلد از مجموعه نغمه ای از آتش و یخ هستند. نبرد پادشاهان دو قسمتی است. تابستان پر از صلح جای خود را به زمستانی سخت داده است. در قسمت اول، کل سرزمین وستروس درگیر جنگ و خونریزی در جهت رسیدن به تخت آهنین است. در این میان دنریس تارگرین لشکریانش را آماده می کند تا بتواند تخت آهنین را تصاحب کند. این یک جنگ داخلی است و تمام سرزمین در جنب و جوش هستند. در قسمت دوم نبرد پادشاهان تجزیه ای اتفاق افتاده که به موجب آن هر کسی در گوشه ای به تنهایی در حال زندگی است. خانواده ای استارک نام از هم پاشیده اند و هر کدام از آن ها در کناری به زندگی سختشان مشغولند. روزگار بر آن ها بسیار مشکل می گذرد. پادشاه قسمت جنوبی هم دنیا را ترک گفته است و پسرش که جافری نام دارد به همراهی مادرش پادشاهی را به دست گرفته اند. هرج و مرج و آشفتگی کل سرزمین را دربر گرفته است.  این رمان نیز در سبکی حماسی است که خیال پردازی قوی دارد.

طوفان شمشیرها در مجموعه نغمه ای از آتش و یخ

در سومین جلد از مجموعه نغمه ای از آتش و یخ کتاب دو جلدی طوفان شمشیرها را داریم. این کتاب طولانی تر از جلد های دیگر است و نیز از پرفروش ترین جلدهاست که مانند کتاب های دیگر جایزه نبولا را از آن خود کرده است. این کتاب نام های دیگری نیز دارد. فولاد و برف یک نام آن و خون و طلا نیز یکی دیگر از نام های این کتاب است. این کتاب در ادامه نبرد پادشاهان است که مسائل در جهت موازی خود به پیش می روند. به طور خلاصه آمده است که در اقلیم هفت پادشاه همچنان آشوب و درگیری خونین به راه است. پنج تا از پادشاهان در حال جنگ هستند. در این جنگ های داخلی بسیاری از مردم عادی نابود می شوند. جنگ میان دو گروه از اتفاقات مهم این داستان است که یکی از این گروه ها لنیسترها هستند و به کمک خاندان تایرل پیروزی را از آن خود می کنند. دیوار نیز حوادث تلخی را پشت سر می گذارد با هجوم وحشی ها به مقر فرماندهی در دیوار روزگار غم انگیز شده است. در شرق نیز دنریس به قدرت رسیده است. این جلد نیز جوایز زیادی برده است.

جشنی برای کلاغ ها در نغمه ای از آتش و یخ

در چهارمین عنوان از این مجموعه صلحی نسبی به وجود آمده است. پس از جنگ های فراوان و ریختن خون بسیاری از افراد آرامشی برقرار شده است. جشنی برای کلاغ ها در دو جلد نوشته شده است و از برگزاری جشنی سخن می گوید که شاید کسی جان سالم از آن به در نبرد. صلحی که به وجود آمده آرامش قبل از طوفانی است که از اتحاد افراد جدیدی که از دل جنگ های قبلی سربرآورده اند؛ بر پا می شود. مردم سرزمین در نقش های مختلف چه حکیم و چه قاتل با هم متحد می شوند و هر آنچه دارند در میان می گذارند و قماری عظیم شروع می کنند. در این قسمت بسیاری از شخصیت های اصلی وجود ندارند.

کتاب رقص با اژدها از مجموعه نغمه ای از آتش و یخ

رقص با اژدها آخرین عنوان از این مجموعه است که در سه جلد چاپ شده است. این عنوان ادامه تاریکی هایی است که بیشتر بر شرق سایه افکنده است. در این قسمت برده داری و ظلم و ستم بیداد می کند. کارهای غیر انسانی سر بر فلک گذاشته اند و دوستی با دشمنی قابل تمیز نیست. بوی خیانت و دورویی کل سرزمین را دربرگرفته است. در این میان دنریس به کمک اژدهایش در پی برقراری صلح تک تک شهرها را از دست تاریکی نجات می دهد. جنگ ها رو به پایان است و دنریس موفق به برقراری آرامش می شود. در دیوار همچنان برای مقابله با موجودات عجیب و غریب مقاومت می کنند. لنیستر به طرف شرق در حال فرار است و برای سر او جایزه تعیین شده است. 

شما می‌توانید تمامی کتاب‌های نغمه آتش و یخ را از کتابچی تهیه کنید.

اضافه کردن نظر

رفتن به نوارابزار