شب امتحان خیلی سبز

کتاب‌های شب امتحان خیلی سبز

در حال حاضر هیچ‌کس از اهمیت کتاب‌های درسی غافل نیست. هم دانش‌آموزان و هم والدین آنها به‌خوبی می‌دانند که برای موفق شدن در امتحانات نهایی و آزمون سراسری نمی‌توان فقط به کتاب درسی اکتفا کرد. اگرچه تمام مفاهیم اصلی و مهم در کتاب درسی مطرح شده‌اند، اما وقتی صحبت از رقابت می‌شود، استفاده از منابع کمکی مانند کتاب‌های کمک‌درسی اهمیت پیدا می‌کند.

یکی از اشتباهاتی که معمولا در هنگام خرید کتاب‌های کمک‌آموزشی انجام می‌شود، عدم آگاهی کافی نسبت به موضوع و کارکرد کتاب‌های مختلف است. معمولا زیاد می‌شنویم که دانش‌آموزان درباره شیوه آموزشی یک کتاب کمک‌درسی شکایت دارند و می‌گویند که کتاب مربوطه هیچ کمکی به آنها نکرده است. در اینکه شاید برخی کتاب‌ها واقعا کیفیت لازم را نداشته باشند حرفی نیست، اما در بیشتر موارد، مشکل اصلی به انتخاب نادرست مربوط می‌شود. یعنی دانش‌آموز دقیقا نمی‌داند که در هر مرحله از آموزش، باید به سراغ چه نوع کتاب کمکی برود.

کتاب‌های شب امتحان به درد چه کسانی می‌خورند؟

همانطور که گفتیم مشکل اصلی در رابطه با خرید کتاب‌های کمک‌درسی، به انتخاب نادرست آنها برمی‌گردد. باید بدانیم که در هر زمان، کدام کتاب مناسب‌تر است و کمک بیشتری به ما می‌کند. به همین خاطر باید ابتدا کمی درباره نحوه انتخاب کتاب کمک‌درسی توضیح بدهیم.

در درجه اول باید تکلیف‌تان را با خود مشخص کنید؛ یعنی بدانید که از خرید کتاب کمک‌درسی چه هدفی دارید. اگر می‌خواهید موضوعات درسی را به‌صورت واضح و جداگانه فرا بگیرید باید به سراغ کتاب‌هایی بروید که درسنامه ارائه می‌کنند. اگر به دنبال موفقیت در کنکور هستید، کتاب‌های نمونه سوال که تست‌های سالیان مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهند بیشتر به درد شما می‌خورند. همچنین اگر می‌خواهید نمره خوبی در امتحانات خود بگیرید و فرصت زیادی هم تا شروع امتحان ندارد، مجموعه کتاب‌های شب امتحان گزینه مناسبی هستند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که کتاب‌های کمک‌درسی دو هدف را دنبال می‌کنند: آموزش مفاهیم درسی با ارائه درسنامه‌ها و آماده‌سازی دانش‌آموزان برای امتحانات و کنکور. در بین کتاب‌هایی که مخصوص آماده‌سازی برای امتحانات هستند نیز انواع مختلفی وجود دارد که یکی از آنها کتاب‌های شب امتحان هستند. این کتاب‌ها که در مقاطع متوسطه مورد استقبال دانش‌آموزان زیادی قرار دارند، معمولا کم‌حجم هستند و به جمع‌بندی نکات مهم می‌پردازند. در این کتاب‌ها نمونه سوالات امتحانی به همراه پاسخ تشریحی آنها ارائه می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند از خودشان امتحان بگیرند تا با آمادگی بیشتری در جلسه امتحان حاضر شوند. انتشارات خیلی سبز یکی از پیشروها در زمینه چاپ کتاب‌های شب امتحان است.

کتاب‌های شب امتحان انتشارات خیلی سبز دارای چه بخش‌هایی هستند؟

همان‌طور که گفتیم کتاب‌های شب امتحان بیشتر برای مرور مفاهیم و آشنایی با سوالات امتحانی هستند. در این کتاب‌ها به تشریح موضوعات درسی پرداخته نمی‌شود، بلکه با ارائه یک درسنامه مختصر و مفید، دانش‌آموز می‌تواند مهمترین نکاتی را که قبلا یاد گرفته، در ذهن خودش مرور و جمع‌بندی کند. کتاب‌های شب امتحان خیلی سبز معمولا دارای چهار بخش اصلی هستند:

  • آزمون‌های نوبت اول: همان‌گونه که از نامش هم مشخص است، این بخش سوالاتی مخصوص آزمون نوبت اول را ارائه می‌کند. دانش‌آموزان می‌توانند دو نوع آزمون طبقه‌بندی شده و طبقه‌بندی نشده را تجربه کنند تا برای شرکت در جلسه امتحان آمادگی کامل را داشته باشند.
  • آزمون‌های نوبت دوم: این بخش مربوط به امتحانات پایان سال است و مثل آزمون‌های نوبت اول، به دو بخش طبقه‌بندی شده و طبقه‌بندی نشده تقسیم می‌شود.
  • پاسخنامه تشریحی آزمون‌ها: یکی از مهمترین بخش‌ها در کتاب‌های شب امتحان، پاسخنامه تشریحی آنهاست. دانش‌آموزان در این بخش می‌توانند پاسخ هر سوال را با توضیحات کافی مشاهده کنند. نکاتی که در این بخش ارائه می‌شود کمک می‌کنند تا در صورت مواجه شدن با سوالات مشابه نیز دانش‌آموزان بتوانند پاسخ را پیدا کنند.
  • درسنامه شب امتحانی: شب امتحان موقع یادگیری مفاهیم عمیق نیست. بنابراین درسنامه شب امتحانی هم باید مختصر و مفید باشد و فقط به مرور موضوعات بپردازد. دانش‌آموزان در این بخش می‌توانند آموخته‌های خود را جمع‌بندی کنند.

جمع‌بندی

انتشارات خیلی سبز با ارائه کتاب‌های شب امتحان، کار را برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند در ساعت‌های پایانی قبل از امتحان، یک جمع‌بندی کامل از موضوعات درسی داشته باشند، راحت کرده است. سوالات مطرح شده در این کتاب‌ها، ضمن آشنا کردن دانش‌آموزان با حال و هوای امتحان، کمک می‌کنند تا استرس آنها کاهش پیدا کند. همچنین پاسخنامه تشریحی که در سری شب امتحان ارائه شده، باعث درک بهتر مفاهیم می‌شود و ابهامات را از بین می‌برد.

در هر صورت باید توجه داشت که کتاب‌های کمک درسی با هدف‌های مختلفی تهیه و چاپ می‌شوند و برای اینکه منجر به پیشرفت درسی و کسب نتیجه در آزمون‌ها شوند، باید به شکل درست مورد استفاده قرار بگیرند. همان‌طور که گفتیم کتاب‌های شب امتحان خیلی سبز جهت یادگیری مفاهیم اصلی و توضیح درباره موضوعات کتاب درسی نیستند، بلکه از آنها می‌توانید برای مرور فصل‌ها و همچنین آشنایی با سوالات امتحانی استفاده کنید.

کتاب‌های پرفروش شب امتحان

کتاب‌های جدید شب امتحان